Často slunečné a teplé počasí

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 18. až 24.2.2019

Stručně

V dalším, posledním únorovém, týdnu lze čekat pokračování převážně slunečného počasí s minimem srážek, které započalo v týdnu minulém. Také bude často teplo, i na horách lze čekat občas kladné teploty a odtávání sněhu. V noci bude často ale mrznout vlivem malé oblačnosti. Vlivem výskytu teplotní inverze je možno čekat i regionální teplotní rozdíly, na celém území tedy vždy teplo nebude. Mírně nižší teploty se očekávají ke konci týdne.

Předpověď

Slunečno jen místy s mlhami a nízkou oblačností, které se převážně do poledních hodin rozpustí. Taková bude první polovina týdne. V polovině týdne lze čekat přechod oblačnosti, která bude patřit slábnoucí studené frontě. Srážky se objeví jen výjimečně a budou slabé. Často polojasné, přechodně opět i zcela jasné, počasí nás čeká i v závěru týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +1 až -5°C, při oblačnosti či mlze kolem +2°C, během týdne při velké oblačnosti krátce 5 až 0°C.

Nejvyšší teploty 9 až 14°C, při déletrvající mlze kolem 5°C, v závěru pracovního týdne spíše 7 až 12°C. Na konci týdne snižování teplot na 4 až 10°C.

Průměrné teploty 2 až 6°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm, místy 10mm.

Shrnutí

Počasí u nás a celkově v centrální Evropě bude i nadále teplé, podobně jako poslední dny. Též bude slunné a tedy suché.

Období bude:

teplotně mírně nadprůměrné

srážkově výrazně podprůměrné.

Synoptická situace

Tlaková výše zvaná „Dorit“ se bude odsouvat k východu a ztratí vliv na počasí u nás. Nad centrální Evropu se přesune další, mohutnící tlaková výše od jihozápadu. V ní bude slábnout v polovině týdne studená fronta, za kterou k nám pronikne mírně chladnější vzduch. Následně se bude naše území nacházet stále ve vysokém tlaku vzduchu. Ke konci týdne bude nad Skandinávií významně mohutně další tlaková výše, která se bude přesouvat nad střední Evropu a určovat zdejší ráz počasí. I ve výšce bude na naše území pronikat teplý vzduch.

Poslední články

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s