Během týdne okusíme krátce i léto

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 9. až 15.9.2019

Náš komentář

Hlavní srážky týdne spadnou opět na jeho počátku, někde mohou být i vydatnější. Přispějí ke zmírnění sucha. Teplo v týdnu bude ale spíše krátce a to na konci jeho pracovní části. Vzhledem k období je realistické brzké a i významnější ochlazení, s nímž se vrátí též studené noci.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počátek a i konec týdne budou více oblačné a také chladnější. V pondělí spadne v ČR nejvíce srážek z celého týdne, deštivo bude zpočátku na většině území, vydatnější srážky čekají východ a severovýchod země a také částečně západ. Během týdne se obloha přechodně i zcela vyjasní, počítat musíme s typickými zářijovými ranními mlhami. Bude se oteplovat a krátce lze čekat teploty i kolem letních 25°C. Další ochlazení přijde na víkend, srážek na frontě patrně ale příliš nebude.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, krátce kolem 12-13°C a při vyjasnění naopak až 4°C

Nejvyšší teploty 13 až 19°C, během týdne krátce 21 až 27°C

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 50mm (v ČR větší rozdíly srážek, nejvíce na Z a SV/V)

Shrnutí

Týden přinese nerovnoměrně rozložené srážky, ale tyto budou celkově více méně průměrné. Teploty zaznamenají také větší změny, celkově budou zcela odpovídat normálu před polovinou září.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Přes naše území přejde zvlněné frontální rozhraní k východu. Od západu se rozšíří na naše území tlaková výše, která ovlivní počasí i u nás. Přejde přes střední Evropu k východu, po její zadní straně k nám bude pronikat teplý vzduch. Jeho příliv vyvrcholí na naše území zřejmě v pátek. Poté přejde naše území studená fronta.

Poslední články

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s