Meteokvízy

Na této stránce najdete jednu z podob či forem zábavného vzdělávání s trochou oddechu. Rádi vyplňujete vědomostní kvízy? Pokud ano, pak bude tato stránka pro vás jako stvořená, neboť se si zde budeme moci vyzkoušet různé kvízy s tématikou meteorologie, hydrologie, klimatologie či čistota ovzduší. Tato stránka zobrazuje námi vytvořené kvízy, v nichž si lze pro zajímavost otestovat své znalosti.

Témata stránky: Pojem meteokvíz, podoba a cíle našich kvízů, druhy kvízů, sestavené kvízy.


VĚDOMOSTNÍ KVÍZY

Mnoho otázek a různé varianty odpovědí, z nichž je třeba vybrat tu správnou. A také různé varianty kvízů, od lehkých až po super těžké. Kvízy s jednou možnou správnou odpovědí, ale také kvízy se dvěma či více možnými správnými odpověďmi. To je stránka o našich vědomostních kvízech z oborů naší činnosti, na nichž si lze otestovat své znalosti v oborech. Každý kvíz bude znít na dané téma/problematiku. Množství kvízů bude v budoucnu záviset na vašem zájmu a vyplňování těch dosavadních. Bude-li průměrný zájem, budou vytvořeny mnohé varianty dalších kvízů.

O Meteokvízu

Jde o vědomostní kvíz s tématikou meteorologie (meteorologický kvíz, zkráceně „meteokvíz“) a příbuzných oborů, viz obory naší činnosti. Kvíz je koncipován tak, že je položena otázka a jsou dány minimálně tři možné odpovědi na tuto otázku. V základním jednoduchém režimu jde o tři možné odpovědi, z nich jedna může být správná. Ve velmi obtížném režimu může jít o několik možných odpovědí (zpravidla kolem 5) a i více jich může být správných (zpravidla 2-3). Vědomostní kvízy byly vytvořeny v aplikaci pro správu obsahu na webové prezentace CROWDSIGNAL (dříve PollDaddy), která je součástí WordPress.

Meteorologické vědomostní kvízy

Následují samotné kvízy různých úrovní obtížnosti na různá témata. Kvízy jsou postupně zpracovávány a přidávány níže na tuto stránku. Každý si tak může otestovat své znalosti z libovolného tématu a též si zvolit obtížnost. Kvízy jsou řazeny od základních znalostí v oboru až po obtížnější problematiku.

Kvíz 1: Základní pojmy

Dle zájmu čtenářů o kvízy budou sestaveny další. Zatím půjde o mírně lehkou až střední obtížnost v podobě klasických kvízových otázek se třemi možnými odpověďmi, z nichž jedna může být správná.

Poslední úprava stránky: 9.1.2019 20:33

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s